Сповіщення
 
 

Перевезення зброї та боєприпасів

Умови перевезення

Пасажир під час бронювання повинен повідомити про намір перевезти зброю даним рейсом авіакомпанії «Авіалінії Харкова».

Перевезення зброї та боєприпасів, що належать юридичним особам, здійснюється в якості вантажу. Фізичні особи, яким належить зброя та боєприпаси, повинні мати авіаквиток на відповідний рейс, дозвіл на право зберігання та носіння кожної одиниці зброї, що виданий відповідним органом МВС з відміткою торгівельної організації про реалізацію цієї зброї або дублікату дозволу.

Перевірка наявності у пасажирів відповідних дозволів здійснюється в аеропортах України представниками Служби Авіаційної Безпеки (САБ) аеропортів або уповноважених правоохоронних органів МВС, у зарубіжних аеропортах – представниками уповноважених правоохоронних органів згідно з встановленими процедурами країни перебування.

Предмети, що заборонені до перевезення в пасажирському салоні літака

Заборонені до перевезення в пасажирському салоні літака:

 • вогнепальна зброя та боєприпаси (пістолети, револьвери, ракетниці, рушниці, гвинтівки, мисливська зброя, пневматична зброя, предмети, що імітують зброю, озброєння бойових мистецтв, тощо);
 • вибухові речовини (динаміт, пластикова вибухівка, феєрверки, хлопавки, бенгальські вогні, ракети, тощо);
 • небезпечні речовини (сльозогінний газ, легкозаймисті матеріали, корозійні речовини, речовини для розпалювання вогню, тощо).

До колючо-ріжучих предметів, заборонених до перевезення в пасажирському салоні літака, також належать:

 • іграшки чи предмети, що імітують зброю;
 • столові ножі;
 • складані ножі;
 • леза для гоління;
 • ножі для розрізання паперу;
 • шприци;
 • ножиці будь-якого розміру;
 • шпиці для в'язання;
 • спортивні бити;
 • більярдні киї;
 • палички для барбекю;
 • металеві абразивні пилки тощо.

Зміст цього списку не є вичерпним, а лише визначає перелік предметів, які повинні вилучатися у пасажирів або з їхньої ручної поклажі на період польоту.

Виключне право на перевезення зброї у пасажирському салоні літака:

Виключне право на перевезення зброї у пасажирському салоні літака «Авіалінії Харкова» мають тільки представники правоохоронних органів, які виконують службові обов’язки безпосередньо на борту літака щодо охорони вищих посадових осіб держави згідно з їх статусом.

Основні вимоги щодо перевезення зброї та боєприпасів у якості багажу

На рейсах Авіакомпанії дозволяється перевезення в якості зареєстрованого багажу у вантажному відсіку літака стрілецької зброї (Small arms) – спортивної, мисливської – та боєприпасів до неї тільки класу 1,4S (UN0012 або UN0014), що не вважаються небезпечним вантажем.

Розривні та запалювальні боєприпаси (кулі та снаряди) заборонені для перевезення авіаційним транспортом.

Заборонені для перевезення у ручній поклажі та/або зареєстрованому багажі всі вибухові речовини: феєрверки, бенгальські вогні, освітлювальні патрони, петарди, іграшки, що вибухають, сигнальні ракети та вогні тощо. Вони мають перевозитися як вантаж у спеціальних упаковках.

Усі види зброї фізичних осіб перевозяться в розрядженому, розібраному (якщо це можливо) стані в пеналах, футлярах, що зачиняються на замки, або у спеціальних металевих контейнерах з надійними замками у багажних відсіках літака.
Боєприпаси перевозяться в окремій від зброї упаковці.
Зброя повинна бути розряджена, поставлена на запобіжник.

Відповідальність за правильне пакування зброї та боєприпасів згідно з правилами а/к покладається на пасажира. Якщо зброя та боєприпаси спаковані неналежним чином та/або відсутнє попереднє узгодження з а/к щодо перевезення зброї та боєприпасів, авіакомпанія залишає за собою право відмовити такому пасажирові в перевезенні зброї та боєприпасів.

Максимальна кількість боєприпасів – 5 кг на пасажира, включаючи вагу контейнера, пенала, футляра тощо. Застосування процедури сукупного багажу не дозволене.

Якщо зброя і боєприпаси, що належать пасажиру, не мають спеціально підготовленого футляра чи пенала з надійним замком, тоді її перевезення здійснюється в контейнері, що вмонтований у передньому багажному відсіку літака.
Дозволяється для перевезення короткоствольної зброї – не більше 4-х одиниць та по одному комплекту набоїв до неї, довгоствольної зброї – не більше 2-х одиниць та по одному комплекту набоїв до неї.

Боєприпаси, загальна вага яких разом із контейнером перевищує 5 кг на пасажира, а також боєприпаси для зброї калібром вище 19,1 мм повинні перевозитись як вантаж.

Трансферне перевезення зброї та боєприпасів

Трансферне перевезення зброї та боєприпасів повинно бути узгоджено з усіма перевізниками, що є його учасниками.