Сповіщення
 
 
Правила перевезення

Глава 1. Договір перевезення

Глава 1. Договір перевезення

1. Пасажирський квиток та багажна квитанція є підтвердженням укладення договору про перевезення та відображають його умови. Відсутність, помилковість в оформленні або втрата квитка та багажної квитанції не впливають на дійсність договору перевезення.
2. Квиток надає право пасажиру на переліт відповідним рейсом (рейсами) і зобов'язує Авіакомпанію здійснити відповідне перевезення пасажира та його багажу, а також надати інші послуги, пов'язані з перевезенням, згідно з умовами договору перевезення, крім випадків, визначених у пункті 4 цієї глави.
3. Умови договору перевезення, що додаються до квитка, не суперечать Монреальській конвенції, Повітряному кодексу України та цим Правилам.
4. Особа не має права на переліт рейсом, а Авіакомпанія або особа, уповноважена Авіакомпанією, має право визнати квиток недійсним, якщо:
- особа пред'явить пошкоджений квиток або квиток, до якого було внесено зміни не Авіаомпанією або його уповноваженим агентом з продажу;
- встановлено, що квиток придбано за фальшивою/краденою або недійсною платіжною карткою (кредитною карткою);
- особа не пред'явить квиток, який містить польотний купон на відповідний рейс, усі інші невикористані польотні купони, а також пасажирський купон;
5. Квитки, що визнані недійсними з вини Авіакомпанії, за потреби пасажира в перевезенні підлягають переоформленню. Квитки, визнані недійсними з причини, яка не залежить від Авіакомпанії, підлягають вилученню без переоформлення. У всіх випадках Авіакомпанією або особою, що представляє її інтереси, складається акт, копія якого надається пасажиру.
6. Особа, яка виявлена на борту повітряного судна без квитка або з квитком, який Авіакомпанія визнала недійсним, підлягає висадці з літака.
7. Про виявлення на борту пасажирів без квитків складається відповідний акт та повідомляється підрозділ уповноваженого органу з питань цивільної авіації, до компетенції якого належить здійснення контролю за забезпеченням авіаційної безпеки.
8. Пасажир зобов’язаний зберігати квиток та інші перевізні документи до закінчення перевезення, а у разі виникнення у нього претензії - до часу її вирішення. Квиток та інші перевізні документи, що видаються пасажиру, повинні бути пред’явлені на першу вимогу уповноважених осіб Авіакомпанії (експлуатанта аеропорту, агента з обслуговування тощо).