Сповіщення
 
 
Правила перевезення

Глава 1. Перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями або інвалідів

Глава 1. Перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями або інвалідів


1. Пасажир зобов’язаний самостійно до здійснення подорожі визначитися з можливістю використовувати повітряний транспорт, ураховуючи стан свого здоров’я. Авіакомпанія (агент з продажу) повинна надати важливу інформацію про рейс у прийнятних форматах.
2. Авіакомпанія не відповідає за погіршення стану здоров’я пасажира або інші наслідки, які можуть статися з пасажиром під час посадки у літак, здійснення перельоту або після завершення повітряного та наземного перевезення у межах аеропорту внаслідок віку пасажира, його психічного або фізичного стану.
3. Пасажир, фізичний стан якого викликає у Авіакомпанії занепокоєння (тяжкохворі, хворі на ношах та інші), допускається до повітряного перевезення у разі пред’явлення відповідної довідки закладу охорони здоров’я про те, що йому не протипоказано перевезення повітряним транспортом, а в окремих випадках і про те, що його захворювання не загрожує оточуючим.
4. Перевезення тяжкохворих і хворих на ношах може здійснюватися тільки у супроводі особи, яка буде забезпечувати догляд за хворим під час польоту. Перевезення хворих на ношах здійснюється з наданням їм місця (місць) на повітряному судні з оплатою за тарифом, який встановлюється Авіакомпанією.
5. У тих випадках, коли хворий не може бути пересаджений з нош на крісло, можливість його перевезення визначається заздалегідь за узгодженням між Авіакомпанією та особою, яка супроводжує хворого.
6. Авіакомпанія має право відмовити в перевезенні хворого на ношах у разі відсутності на повітряному судні умов, які необхідні для перевезення такого хворого.
7. Запит про необхідність допомоги під час транспортування хворого повинен надсилатися Авіакомпанії:
- для хворого, який перевозиться на ношах, - не пізніше ніж за 72 години до відправлення рейсу. Авіакомпанія зобов’язана надати відповідь не пізніше ніж за 36 годин;
- для інших хворих з обмеженими фізичними можливостями - не пізніше ніж за 48 годин до відправлення рейсу. Авіакомпанія зобов’язана надати відповідь не пізніше ніж за 24 години та сповістити агента з продажу, який зробив бронювання та здійснив запит про надання відповідного обслуговування, а також аеропорти відправлення, призначення та транзиту. Якщо подія, яка призвела до втрати рухливості, сталась менше ніж за 24 години до вильоту, питання щодо можливості перевезення вирішується в оперативному порядку за номерами телефонів, що розміщені на сайті Авіакомпанії (www.flykharkiv.com).
8. Незрячих та глухих пасажирів, яких супроводжує собака-поводир, розміщують на місцях, де є вдосталь простору для собаки, неподалік від запасного виходу. Собака-поводир перевозиться безкоштовно.
9. Пасажири з обмеженими фізичними можливостями розташовуються неподалік від запасного виходу і таким чином, щоб не перешкоджати швидкій евакуації пасажирів з повітряного судна. Авіакомпанія забезпечує надання допомоги таким пасажирам в пересуванні до туалету за необхідності.
10. Керівництво аеропортів повинно вживати заходів для того, щоб інваліди та особи з обмеженими фізичними можливостями мали змогу:
- повідомляти про своє прибуття в аеропорт та звертатися за допомогою у визначених пунктах у межах та поза межами будівель термінала аеропорту;
- пересуватися з визначеного пункту до стійки реєстрації;
- здавати та реєструвати багаж;
- пересуватися від стійки реєстрації до літака з проходженням еміграційних, митних та інших процедур;
- сідати на борт літака за допомогою ліфтів, інвалідних колясок або іншої необхідної підтримки;
- пересуватися від дверей літака до свого місця;
- зберігати та діставати багаж у салоні літака;
- пересуватися від свого місця до дверей літака;
- висаджуватися за допомогою ліфтів, інвалідних колясок або іншої необхідної підтримки;
- пересуватися від літака до зали видачі багажу та отримувати багаж з проходженням імміграційних та митних процедур;
- пересуватися від зали отримання багажу до визначеного пункту контролю;
- пересуватися до стикувального рейсу в разі трансферу з отриманням допомоги в повітрі та на землі, а також за потреби у межах та між терміналами аеропорту;
- пересуватися в разі потреби до туалету;
- отримувати необхідну для здійснення перельотів інформацію у прийнятних форматах;
- здійснювати тимчасову заміну на аналогічній основі пошкоджених або загублених пересувних засобів.
11. Якщо інваліду або особі з обмеженими фізичними можливостями допомагає особа, яка її супроводжує, то такій особі на її прохання має бути дозволено надавати необхідну допомогу в аеропорту та під час посадки та висадки з повітряного судна. Авіакомпанія має забезпечити (за можливості) надання такій особі місця сидіння біля інваліда або особи з обмеженими фізичними можливостями.
12. Авіакомпанія забезпечує транспортування до двох одиниць пересувних засобів на інваліда або особу з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі електричних інвалідних колясок (за умови завчасного попередження за 48 годин та з урахуванням можливих обмежень простору на борту повітряного судна та згідно з законодавством про небезпечні вантажі).