Сповіщення
 
 
Правила перевезення

Глава 3. Вимоги до якості послуг, що надаються пасажирам на борту повітряного судна, залежно від класу обслуговування

Глава 3. Вимоги до якості послуг, що надаються пасажирам на борту повітряного судна, залежно від класу обслуговування


1. Обслуговування пасажирів у салоні бізнес-класу здійснюється в окремому салоні, що розташовується у носовій частині повітряного судна. Салон обладнується універсальними кріслами - трансформерами. Відстань між кріслами (між двома передніми ніжками крісел) має бути не менше ніж 78,71 см (31 дюйм). Салон повинен бути оснащений бортовою системою розваг або пасажирам повинен надаватись індивідуальний сенсорний телевізор.
Компоновка салону бізнес-класу залежить від типу повітряного судна, що експлуатується. Кількість місць в салоні бізнес-класу залежить від компоновки конкретного повітряного судна.
2. Преміум-клас - це клас підвищеної комфортності, стандарти обслуговування в якому (харчування та норми перевезення багажу) мають відповідати стандартам обслуговування бізнес-класу. Розташовується салон у передній частині повітряного судна за салоном бізнес-класу, якщо такий є.
Салон преміум-класу обладнується кріслами, передбаченими для салону економічного класу. Перевізник може обладнати салон преміум-класу кріслами аналогічними кріслам бізнес-класу. Відстань між кріслами (між двома передніми ніжками крісел) має бути не менше ніж 78,71 см (31 дюйм).
3. Салон преміум-класу відділяється від салону бізнес-класу та салону економічного класу переділом (жорстким або м’яким).
4. Пасажирам бізнес- та преміум-класу спеціально підготовленими бортпровідниками надається однакове обслуговування, а саме:
- індивідуальний набір журналів та газет;
- ковдра, подушка (незалежно від тривалості польоту);
- окремий туалет;
- тепла волога серветка для рук перед прийомом харчування;
- посилений асортимент харчування з можливістю вибору пасажиром харчування з декількох його видів;
- алкогольні та прохолодні напої в асортименті.
5. Салон економічного класу розташовується за салоном бізнес-класу або за салоном преміум-класу у разі його наявності. Розміщення пасажирів здійснюється в пасажирському салоні зі стандартними кріслами. Відстань між кріслами (між двома передніми ніжками крісел) має бути не менше ніж 73,66 см (29 дюймів).
6. Надання послуг із забезпечення пасажирів харчуванням повинно здійснюватись з суворим дотриманням строків реалізації продуктів.
7. Надання пасажирам прохолодних напоїв повинно здійснюватись за 20 хвилин до та через 25 хвилин після закінчення надання послуг з харчування.
8. Основний раціон повинен пропонуватись пасажирам через 1-1,5 години після зльоту повітряного судна.
9. Температура закусок, блюд та напоїв, що пропонуються на борту повітряного судна, повинна бути:
- гарячі блюда - +65/70 градусів за Цельсієм;
- гарячі напої - +75 градусів за Цельсієм;
- холодні блюда - +10/14 градусів за Цельсієм;
- закуски - +10/14 градусів за Цельсієм;
- прохолодні напої - +10/14 градусів за Цельсієм.
10. Музичні програми призначені для заповнення пауз між текстами обов’язкової інформації та створення приємного звукового фону в салонах повітряних суден. Трансляція музичних програм припиняється у нічний час, за винятком використання систем індивідуального прослуховування, через 15-20 хвилин після прийому їжі (коли пасажири відпочивають) та на прохання пасажирів (при поганому самопочутті та з інших причин).
11. До додаткових послуг на борту повітряного судна належить:
- надання пасажирам бортового харчування;
- демонстрація кіно-, відео- або діафільмів;
12. Усі види рекомендованих (додаткових) послуг повинні надаватися без шкоди для безпеки польотів та виконання обов’язкових послуг.